Фінальний етап Кубка світу з фрістайлу. FIS. - Готель «Milli & Джон », Буковель - офіційний сайт

Фінальний етап Кубка світу з фрістайлу. FIS.

Прокат квадроциклів в “Milli&Jon”
29.12.2012
Акція «Все й одразу»
09.10.2013

У суботу, 23 Лютий, у Буковелі пройшов фінальний етап Кубка світу з фрістайлу, приємним підсумком якого для України стала срібна медаль Надії Діденко.

польоти наяву. Світовий дебют України з присмаком срібла В суботу, 23 Лютий, у Буковелі пройшов фінальний етап Кубка світу з фрістайлу, приємним підсумком ...

Надія Діденко в компанії інших медалісток, Getty Images
У цей уїк-енд Буковель став не просто місцем прийому фінального етапу Кубка світу з фрістайлу – це взагалі був перший в історії незалежної України досвід проведення лижних змагань.

Треба сказати, що до моменту приїзду фрістайлеров в Буковель, в заліку Кубка світу з лижної акробатики вже вичерпалася вся інтрига. З цієї причини всі явні фаворити етап проігнорували. Так що українській публіці не вдалося насолодитися виступами Сюй Ментао, Ханны Кэрни, Лідії Лассіли. Зате досить насиченою була делегація українських фрістайлерів, виставили чимало й юних талантів. У жінок у стартовому протоколі значилися відразу семеро українок, з яких особливо виділялася досвідчена Надія Діденко, замовила до того ж собі стрибок з найвищим коефіцієнтом складності. Також участь у змаганнях взяла Ольга Полюк, торік потрапила до десятки заліку Кубка світу з лижної акробатики. На жаль, виключено був виступ на домашньому етапі Ольги Волкової, яка минулий сезон завершила з третім показником серед колег-акробаток.

Пристойну кількість українців зібралося і в чоловічій сітці, набагато більше уваги привертали входять до п'ятірки кращих після шести етапів Кубка Світу білорус Дмитро Дашинський і канадець Тревіс Геррітс. Крім них, У startlist Popeye еште три представника nиneshney топ-10 концепції akrobatov.

У день проведення змагань погода у Буковелі встановилася просто ідеальна. Стовпчик термометра сягав позначки приблизно в 0 градусів за Цельсієм, зовсім ненадовго подолавши і цю планку, тому сніг хоч і підтавав, масового його сходження не спостерігалося. Для спортсменів ж це була свого роду проблема. Деякі з них на перших порах відзначали, що приземлення виходить занадто м'яким, тому на смак покриття спуску спробували дуже багато в численних падіннях. Втім, коштувало сонцю сховатися за крони сосен найближчого лісу, як сніг на трампліні та спуску заглянцевался, сприяючи розгону.

Серйозні випробування для учасників етапу Кубка світу почалися з кваліфікації у жінок. Українки Надя Діденко та Ольга Полюк відразу вписали свої імена в число фаворитів, бездоганно виконавши перші залікові стрибки, набравши 81.27 і 81.58 бала відповідно. Проскочили до числа 12 кращих і Надя Мохнатская (66.56 бала) та Анастасія Новосад (71.51). Правила ге м'яч навички на американських жінок. Емілі Кук і Кайлі Маккіннон розмістилися на двох перших рядках, відсунувши Полюк на третє місце.

Чоловіча кваліфікація була більш насиченою. Не в останню чергу, і з тієї причини, що учасників у ній було більше, а почасти – що задіяли, нарешті, потрійний трамплін, значно підвищивши видовищність того, що відбувається. Зуб списку обраних vnezapno vozglavili Олексій Гришин з Білорусії і Ву Чао kitaec, хоча, забігаючи наперед, скажу, що представник Піднебесної досить легко позиції здав. Одним із сюрпризів стало непереконливий виступ білоруса Дмитра Дашинського, що мав вищу позицію у заліку Кубка світу серед всіх учасників. Дашинський серйозно помилився при приземленні, ледь не прокотившись на спині, в результаті чого показав лише дев'ятий результат. Поруч з ним, на десятій позиції опинився ще один представник північної сусідки України Максим Густік. З господарів же в число 12-ти найсильніших прогнозовано виявився лише Олександр Абраменко, причому зробив це з четвертим результатом, лише вісім сотих бала поступившись п'ятого у заліку і третьої зірку змагань Тревісу Геррітс. Замкнув ж дюжину фіналістів швейцарець Андреас Ізоцем, стежив за останніми стрибками конкурентів поруч з вашим покірним слугою. Андреас захоплено взяв участь у складанні фінального старт-листа і був безмірно радий побачити себе на останній його сходинці.

Фінальні стадії змагань були винесені на вечір, і це мало свій позитивний ефект. Якщо під час кваліфікацій біля трамплінів сновигали лише учасники етапу та тренери збірних, то з настанням темряви в зону проведення змагань початку стягуватися публіка з найближчих спусків. У підсумку, марні вдень вмовляння коментаторів бути публіку трохи активніше і якось підтримати учасників вже не були порожніми словами в чисте карпатське повітря. Натовп радісно вітала всіх фрістайлеров, особливо щедро нагороджуючи оплесками українських спортсменів. Про підвищення градуса боротьби свідчило і поява високопоставлених гостей, самим впізнанним з яких був глава гос.службе молоді та спорту України Равіль Сафіуллін.

Відповідали атмосфері свята і виступи учасників, які стали частіше уникати образливих падінь. Традиційно вже відкривали програму дівчини. З 12 учасниць, що вийшли у фінал, четверо найсильніших повинні були розіграти між собою місця на подіумі. На відверту авантюру пішли китаянка Сю Жічунь, а також Ольга Полюк, які взяли високий коефіцієнт складності стрибка і виконували свої елементи з потрійного трампліна. Для обох це завершилося провалом і вильотом, хоча в сміливості дівчатам була не відмовити. Triumfovali жінок, яких ви, хто вирішив діяти напевно. Найкраще це вдалося Надії Діденко, завершила фінал з прекрасною оцінкою 91.65 бала. Слідом за нею розташувалися швейцарка Шерер і американки Макіннон і Кук. Неймовірно напружений фінал чотирьох почався з невеликою помилки якраз Кук при приземленні, проте свої 83.89 бала вона впевнено взяла, тоді як решта дівчат, хоч і стрибали чисто, але цю планку перебити просто не могли. Ближче всіх до американки наблизилася, до радості публіки, Діденко, виконувала свою спробу останньої, але їй не вистачило досить багато, щоб претендувати на золото. І, тим не менш, радість українки була відчутною. Що ж до переможниці, то вона була у нестямі від радості, якої поділилася і з нами.

“Я дуже задоволена, неймовірно просто рада. Весь сьогоднішній день з самого початку складався для мене найкращим чином, починаючи погодними умовами і закінчуючи виконанням всіх стрибків. Та, іноді ставало важко, але всі ми були в рівних умовах, тому я особливо не відчувала кризових моментів. Україна прекрасна, все підготовлено на досить високому рівні”, – коротенько прокоментувала свій виступ сьогоднішня переможниця Эмили Кук, яку насилу вдалося вирвати з обіймів членів її команди.

Не менші емоції вирували і в чоловічій частині програми. Ізоцем відразу ж поставив темп відмінним виконанням стрибка з подальшим м'яким приземленням. Однак незабаром його відсунули назад більш досвідчені конкуренти. Особливо відзначився Девід Морріс. Австралієць встановив рекорд етапу, заробивши 119.91 бали на елементі. Компанію в суперфіналі йому склали Ділан Фергюсон (США), Томас Ламберт (Швейцарія) и Максим Густик (Беларусь), але чергова чудово виконана фігура на 112.67 залишила його в недосяжності для конкурентів.

“Я просто на вершині щастя! Нічого ще не розумію, це перша моя перемога на етапі Кубка світу і вперше я піднімаюся на другий рядок у заліку Кубка світу. Подивіться тільки, у мене трусяться руки!”, – в екстазі розповів про свій успіх Девід Морріс.

Завершилося все карпатське дійство врученням індивідуальних нагород, квітів, привітаннями та масою компліментів переможцям. На цьому свято великого спорту в Буковелі завершився. Україна в черговий раз довела, що здатна приймати великі змагання, і якщо в чомусь сьогодні і були певні шорсткості і недоліки, в майбутньому вони напевно будуть враховані і згладжені на благо приходу в країну нових великих форумів. Зрештою, висновки робляться на підставі досвіду, навіть якщо він буває гірким, що до нашого випадку все-таки не відноситься.

Результати жіночих змагань:


1. Эмили Кук (США) 83.89
2. Надія Діденко (Україна) 83.16
3. Таня Шэрер (Швейцарія) 79.75
4. Кайли Маккиннон (США) 77.42

Результати чоловічих змагань:

1. Дэвид Моррис (Австралія) 112.67
2. Дилан Фергюсон (США) 105.31
3. Максим Густик (Беларусь) 94.77
4. Томас Ламберт (Швейцарія) 89.50

Використані фото Іллі Хохлова, iSport.ua

Коментувати не дозволено.